Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ups...

Pliki serwerowe by M2Zone.tech

Recommended Posts

Cześć,

Ponieważ prace przy plikach idą małymi kroczkami coraz dalej, postanowiłem stworzyć dedykowany dział dot. dyskusji na temat tego projektu.

Możecie tutaj pisać tematy z sugestiami, pytaniami i swoimi przemyśleniami.

Żeby dział nie był pusty, fajnie byłoby coś w nim napisać, także zacznę.

Zbiór podstawowych informacji:

- Source game/db/tools kompilowane przy pomocy clang9 (FreeBSD 12.1/13 amd64).

aalib-1.4.r5_13                ASCII art library
apr-1.6.5.1.6.1_1              Apache Portability Library
binutils-2.30_7,1              GNU binary tools
boost-all-1.70.0               The "meta-port" for boost libraries
boost-docs-1.70.0              Documentation for libraries from boost.org
boost-jam-1.70.0               Build tool from the boost.org
boost-libs-1.70.0_2            Free portable C++ libraries (without Boost.Python)
compat10x-i386-10.4.1004000.20181014 Convenience package to install the compat10x libraries
cryptopp-7.0.0                 Free C++ class library of Cryptographic Primitives
db5-5.3.28_7                   Oracle Berkeley DB, revision 5.3
devil-1.7.8_23,1               Full featured cross-platform image library
dialog4ports-0.1.6             Console Interface to configure ports
expat-2.2.6_1                  XML 1.0 parser written in C
freeglut-3.0.0_2               open source implementation of the GLUT library
gcc9-devel-9.1.1.s20190629     GNU Compiler Collection 9
gdb-8.2                        GNU GDB of newer version than comes with the system
gdbm-1.18.1                    GNU database manager
gettext-runtime-0.19.8.1_2     GNU gettext runtime libraries and programs
gmake-4.2.1_3                  GNU version of 'make' utility
gmp-6.1.2_1                    Free library for arbitrary precision arithmetic
googletest-1.8.1_1             Framework for writing C++ tests on a variety of platforms
icu-64.2,1                     International Components for Unicode (from IBM)
ilmbase-2.3.0_1                ILM Base libraries a.k.a. Half, IlmThread, Imath, and Iex
indexinfo-0.3.1                Utility to regenerate the GNU info page index
jasper-1.900.1_17              Implementation of the codec specified in the JPEG-2000 standard
jbigkit-2.1_1                  Lossless compression for bi-level images such as scanned pages, faxes
jpeg-turbo-2.0.1               SIMD-accelerated JPEG codec which replaces libjpeg
lcms-1.19_6,1                  Light Color Management System -- a color management library
libGLU-9.0.0_3                 OpenGL utility library
libICE-1.0.9_3,1               Inter Client Exchange library for X11
libX11-1.6.7,1                 X11 library
libXau-1.0.8_5                 Authentication Protocol library for X11
libXdamage-1.1.4_5             X Damage extension library
libXdmcp-1.1.2_2               X Display Manager Control Protocol library
libXext-1.3.3_3,1              X11 Extension library
libXfixes-5.0.3_2              X Fixes extension library
libXi-1.7.9_2,1                X Input extension library
libXrandr-1.5.1_2              X Resize and Rotate extension library
libXrender-0.9.10_2            X Render extension library
libXxf86vm-1.1.4_3             X Vidmode Extension
libdrm-2.4.96,1                Userspace interface to kernel Direct Rendering Module services
libedit-3.1.20170329_2,1       Command line editor library
libepoll-shim-0.0.20181229     epoll shim implemented using kevent
libffi-3.2.1_3                 Foreign Function Interface
libiconv-1.14_11               Character set conversion library
liblz4-1.8.3,1                 LZ4 compression library, lossless and very fast
libmng-1.0.10_3                Multiple-image Network Graphics (MNG) reference library
libpciaccess-0.13.5            Generic PCI access library
libpthread-stubs-0.4           This library provides weak aliases for pthread functions
libunwind-20170615             Generic stack unwinding library
libxcb-1.13.1                  The X protocol C-language Binding (XCB) library
libxml2-2.9.7                  XML parser library for GNOME
libxshmfence-1.2_4             Shared memory 'SyncFence' synchronization primitive
llvm-devel-9.0.d20190701       LLVM and Clang
lzo2-2.10_1                    Portable speedy, lossless data compression library
makedepend-1.0.5_2,1           Dependency generator for makefiles
mesa-libs-18.1.9_4             OpenGL libraries that support GLX and EGL clients
mpc-1.1.0_2                    Library of complex numbers with arbitrarily high precision
mpfr-4.0.1_2                   Library for multiple-precision floating-point computations
mysql55-client-5.5.62_1        Multithreaded SQL database (client)
mysql55-server-5.5.62_1        Multithreaded SQL database (server)
nvidia-texture-tools-2.0.8.1_11 Texture Tools with support for DirectX 10 texture formats
openexr-2.3.0_1                High dynamic-range (HDR) image file format
openssl-1.0.2p_1,1             SSL and crypto library
pciids-20181113                Database of all known IDs used in PCI devices
perl5-5.28.1                   Practical Extraction and Report Language
pkg-1.11.1                     Package manager
png-1.6.36                     Library for manipulating PNG images
python-2.7_3,2                 "meta-port" for the default version of Python interpreter
python2-2_3                    The "meta-port" for version 2 of the Python interpreter
python27-2.7.15                Interpreted object-oriented programming language
python36-3.6.9                 Interpreted object-oriented programming language
readline-7.0.5                 Library for editing command lines as they are typed
sdl-1.2.15_13,2                Cross-platform multimedia development API
serf-1.3.9_3                   Serf HTTP client library
source-highlight-3.1.8_6       C/C++ and Java sources to HTML converter
sqlite3-3.26.0                 SQL database engine in a C library
subversion-1.11.0_1            Version control system
tiff-4.0.10                    Tools and library routines for working with TIFF images
unixODBC-2.3.7                 ODBC library suite for Unix
utf8proc-2.1.0                 UTF-8 processing library
wayland-1.16.0                 Wayland composite "server"
xorgproto-2018.4               xorg protocol headers
z3-4.8.5                       Z3 Theorem Prover

- Source clienta kompilowane przy pomocy Visual Studio 2019.

SDK 10.0.18362.0
Granny 2.11.8
libjpeg-9a
Python-2.7
Boost-1.71
Crypto++ 8.2.0
DevIL-1.8.0
lzo-2.10 

- Client Metin2.pl v20.1.3.

- Baza danych oparta o przekonwertowane globalne item/mob_proto (z w/w clienta), na serwerze dostępny każdy mob, item i mapa z aktualnego globala.

SSy niebawem w kolejnych tematach.

@ Nowy @Użytkownik @ Aktywny

Kontakt

Moje prywatne GG: 63954137

GG na którym możesz prosić o pomoc: 70895318

Facebook na którego również możecie pisać: Adam Mendocha

spacer.png

ciekawe jak rozwinie się projekt zanim zostanie ukończony.

uważam że będzie to najlepsza podstawka która zostanie udostępniona do dalszego indywidualnego edytowania. 
Czekam z niecierpliwością.

No i wkońcu będzie to coś swieższego i lepszego niz ciągle te terenzo

Kiedy można spodziewać się premiery? Tak plus minus?

CZARNA LISTA - METINOWI OSZUŚCI

- Patryk Russ (paypal [email protected]) - typek naciąga ludzi na różne systemy do metina, pliki serwerowe np. martysamy v9 i inne rzeczy związane z metinem. Po wysłaniu hajsu typek znika. Mi akurat z pomocą paypala udało się odzyskać hajs, ale inni mogą nie mieć tyle szczęścia. Także uwaga na ten kwas.

Moim zdaniem projekt nie warty czasu. Jest wiele stabilnych źródeł, które możemy użyć jako nasz core. Co będzie innego w tych plikach na tle innych 'podstawek'? Zaktualizowane bilbioteki i parę poprawek ogólno dostępnych. Mam lepszą inicjatywę projektu dla m2zone, a mianowicie spróbujmy naprawić wycieki pamięci w binarce, problem istniejący od lat i do tej pory nie rozwiązany. 

Author of the topic Posted
2 godziny temu, PanX napisał:

Moim zdaniem projekt nie warty czasu. Jest wiele stabilnych źródeł, które możemy użyć jako nasz core. Co będzie innego w tych plikach na tle innych 'podstawek'? Zaktualizowane bilbioteki i parę poprawek ogólno dostępnych. Mam lepszą inicjatywę projektu dla m2zone, a mianowicie spróbujmy naprawić wycieki pamięci w binarce, problem istniejący od lat i do tej pory nie rozwiązany. 

Jakich źródeł?

Kontakt

spacer.png

3 godziny temu, PanX napisał:

Skoro nie rozwiązany to pewnie się nie opłaca. Chciałbyś ślęczeć nad debugowaniem i sprawdzić które wskaźniki powodują wycieki? By potem się okazało, że trzeba pisać od nowa polowe kodu binki używając std::unique_ptr, a i tak zyskalbys moze 10 mb ram mniej zużycia.

Posted (edited)

@Ups... np. martysama źródło które wyciekło dawno temu wersja v4 jest odpowiednią opcją oczywiście takich projektów jest więcej wystarczy poszukać.

@itamm Jest dużo większy wyciek, podczas teleportacji za każdym razem się zwiększa, aż do momentu mega lagów, gdzie trzeba wykonać reset klienta. Każdy gracz metina chyba zauważył ten błąd podczas długiej gry, po restarcie działa o niebo lepiej. Na pewno zdiagnozowanie i naprawa tego problemu nie jest łatwa, ale moim zdaniem to lepszy pomysł na projekt. W końcu na tym forum jest sporo programistów i wspólnie moglibyśmy spróbować rozwiązać problem jako nieliczni. Gdzie na devie był temat i wynikało z niego że główny wyciek spowodowany jest biblioteką speedtree.

Po prostu moim zdaniem lepiej pracować nad czymś czego jeszcze nie było, a nie powielać pliki z cyklu 'clear full fix source'. 

Edited by PanX

25 minut temu, PanX napisał:

@Ups... np. martysama źródło które wyciekło dawno temu wersja v4 jest odpowiednią opcją oczywiście takich projektów jest więcej wystarczy poszukać.

@itamm Jest dużo większy wyciek podczas teleportacji za każdym razem się zwiększa, aż do momentu mega lagów gdzie trzeba wykonać reset klienta, każdy gracz metina chyba zauważył ten błąd podczas długiej gry po restarcie działa o niebo lepiej. Zapewne nie jest łatwe zdiagnozowanie źródła problemu i wiążą się z tym długie godziny na debugowaniem, ale moim zdaniem to lepszy pomysł na projekt i w końcu na tym forum jest sporo programistów i wspólnie moglibyśmy próbować rozwiązać problem jako nieliczni. Wydaje mi się że inteligentne wkaźniki nie rozwiązały by problemu. 

Po prostu moim zdaniem lepiej pracować nad czymś czego jeszcze nie było, a nie powielać pliki z cyklu 'clear full fix source'. 

Tylko ze Martysama kończy już wersje v10, a że potrafi wypuszczać update raz na 2 lata  - można w łatwy sposób przeliczyć ile to source ma. Nawet v9 ma w sobie popularne bugi np. usuwanie gildii podczas trwania wojny. Biorąc pod uwagę brak wsparcia, jeśli nie wylozysz 200 euro nie widzę tego jako konkretnego rozwiązania.

Pomijając. To tylko jedno źródło, które wymieniłeś.

Kontakt

spacer.png

Posted (edited)

@Ups... Masz trochę racji, ale to źródło marty nadal może się nadawać jako podstawka. Nie wiem jakie masz plany co do tych plików, o ile podejdziesz do tematu poważnie i masz na to czas to może wyjśc z tego coś ciekawego, tak czy inaczej powodzenia. Co do innych źródeł musiałbym mieć chwile, wejdź na fora o tej tematyce w działach plików serwerowych jest sporo tego typu plików, które mają zaktualizowane biblioteki i wiele podstawowych poprawek. 

Edited by PanX

Cześć, z tego co czytałem w innym poście to nie jest jako tako sama gra zawarta w tym co robicie a pliki które pomogą w uruchomieniu gry?

( Nie znam się na tym po prostu chciałem stworzyć serwer dla znajomych i moje pytanie to czy najlepiej jak poczekam na ty pliki zanim zacznę tworzyć serwer z poradników Paszki? )

W dniu 5.05.2020 o 18:09, BeQuiet napisał:

Cześć, z tego co czytałem w innym poście to nie jest jako tako sama gra zawarta w tym co robicie a pliki które pomogą w uruchomieniu gry?

( Nie znam się na tym po prostu chciałem stworzyć serwer dla znajomych i moje pytanie to czy najlepiej jak poczekam na ty pliki zanim zacznę tworzyć serwer z poradników Paszki? )

Technicznie lepiej dla ciebie jeśli poczekasz, natomiast nikt nie wie ile będziesz musiał poczekać.

Kontakt

spacer.png

Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje na temat plików. 
Mam nadzieje że skoro robi to ekipa z takim doświadczeniem pliki będą bardzo dobre.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...