Jump to content

Ups...

Source, Serverfiles and Client by M2Zone.tech

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zrealizowania "open-sourcowego" projektu plików serwerowych by Metin2Zone, a aktualna sytuacja na devie tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto iść w tym kierunku. W zamyśle projekt byłby dostępny za darmo dla każdego na githubie, wypuszczany stopniowo i aktualizowany raz na jakiś czas według waszego feedbacku i naszego czasu.

Projekt byłby u podstaw czystym Kraizy na globalnym cliencie, aby uzyskać dostęp do globalnych proto, tłumaczeń czy grafiki. Chcielibyśmy, aby projekt posiadał 3 podstawowe cechy:

- Był zbiorem podstawowych poprawek,

- Był zbiorem podstawowych systemów typu szarfy, talizmany, zwiększony limit yang czy stack.

- Posiadał wsparcie i aktualizacje wraz z zmieniającymi się standardami.

Projekt byłby darmowy, dlatego każdy z was mógłby dołożyć swoją cegiełkę do jego rozwoju i pracy przy nim. Utworzylibyśmy grupę roboczą, do której moglibyście się zgłosić i pracować przy projekcie razem z nami pod nadzorem moim lub @Paszka.

Dajcie znać co o tym myślicie, ponieważ to od tego tematu zależy czy projekt powstanie.

• I like it! 16
  • Ok 2

Jak dla mnie to raczej dobry pomysł, ale myślę czemu osoba która nie wniosła nic do projektu powinna go dostać za darmo,  to tak jakbyś ty zrobił coś i wstawił to. 

Każdy pomysł wysłany do ciebie na pw czy jakiś system błąd, poprawka itp umożliwia pobieranie dalszych sukcesów  znaczy kilkanaście poprawek czy tam systemów itp włożonych do projektu umożliwia dostęp do aktualizacji 

4 minuty temu, Paczek napisał:

Jak dla mnie to raczej dobry pomysł, ale myślę czemu osoba która nie wniosła nic do projektu powinna go dostać za darmo,  to tak jakbyś ty zrobił coś i wstawił to. 

Każdy pomysł wysłany do ciebie na pw czy jakiś system błąd, poprawka itp umożliwia pobieranie dalszych sukcesów  znaczy kilkanaście poprawek czy tam systemów itp włożonych do projektu umożliwia dostęp do aktualizacji 

Chodzi o to żeby przyciągnąć tutaj jeszcze więcej osób, a trzeba to zrobić unikalną treścią. Dodatkowo jeśli projekt będzie darmowy nie będziemy musieli walczyć z resellem czy wrzucaniem tego po różnych forach.

• I like it! 1

Teraz, Ups... napisał:

Chodzi o to żeby przyciągnąć tutaj jeszcze więcej osób, a trzeba to zrobić unikalną treścią. Dodatkowo jeśli projekt będzie darmowy nie będziemy musieli walczyć z resellem czy wrzucaniem tego po różnych forach.

tego i tak nie ominiesz typowy reseller weźmie wrzuconą paczkę i będzie po innych forach ogłaszał, że sprzeda gotowy kod z zawartymi rzeczami.

Edited by Perserga

Myślę że spoko pomysł tylko żeby faktycznie ktoś nie sprzedawał jako swoje pliki

no spoko

tylko przygotujcie się psychicznie na pytania typu EEEEEEEE JAK TO ODPALIĆ CZEMU NIE DZIAŁA A TUTAJ BUG JEST

itd

• I like it! 2

Czyli ty lub Paszka pracowalibyście nad projektem, a my mielibyśmy udostępniać wam kod lub systemy?

Nie mam zdania, bo w sumie dając im gotową podstawke wjeżdża instant więcej gówno serwerów, które poupadają. Ludzi grających w metina jest coraz mniej szkoda ich jeszcze bardziej odstraszać, no ale reselerów to jebać turkami. 😦

• I like it! 2
  • Haha 1

2 godziny temu, Fredek napisał:

Czyli ty lub Paszka pracowalibyście nad projektem, a my mielibyśmy udostępniać wam kod lub systemy?

Mielibyśmy dostęp do głównego medium (gita) przez które projekt byłby udostępniony na forum, dlatego mielibyśmy wpływ na to co zostaje udostępnione - to jest ten nadzór.

Tak jak wspomniałem w samym temacie source byłoby publikowane etapami - wraz z jakimiś aktualizacjami. Przypuszczam, że jego pierwsza wersja byłaby dość czystym source zaktualizowanym pod najnowsze kompilatory i taka też wersja pojawiałby się jako pierwsza na gicie - już na tym etapie mielibyście dostęp do wszystkiego i mogli pracować nad jakimiś swoimi ulepszeniami, z którymi później moglibyście zgłosić się do nas lub nie.

Dodatkowo osoby, które reprezentują jakiś poziom treści zamieszczanych na forum mogłyby na stałe przyłączyć się do projektu i realizować go razem z nami.

• I like it! 1

Dam wam pomysł aby dostęp do tematu/linku był po określonej liczbie lajków lub z możliwością wykupienia dostęp za lajki a one przyznawane za treść stworzoną na forum.

• I like it! 1

Z chęcią przyłączę się do projektu, trochę w tym już siedzę (ogólnie programowanie to moja pasja)

25 minut temu, MrKarpiuk napisał:

Dam wam pomysł aby dostęp do tematu/linku był po określonej liczbie lajków lub z możliwością wykupienia dostęp za lajki a one przyznawane za treść stworzoną na forum.

Nie głupi pomysł.. z tym że ludzie z zagranicy mogą mieć problem z pozyskaniem owych plików. Ewentualnie dodatkowe profity dla ludzi pomagających przy rozwijaniu projektu i dostęp bez wymaganych punktów dla zwykłego użytkownika 

Edited by Lajk
  • I like it! 1

25 minut temu, MrKarpiuk napisał:

Nie głupie, pytanie czy nie wspomoże to resellu jakiegos lewego udostępniania.

• I like it! 2

2 godziny temu, Ups... napisał:

Mielibyśmy dostęp do głównego medium (gita) przez które projekt byłby udostępniony na forum, dlatego mielibyśmy wpływ na to co zostaje udostępnione - to jest ten nadzór.

Tak jak wspomniałem w samym temacie source byłoby publikowane etapami - wraz z jakimiś aktualizacjami. Przypuszczam, że jego pierwsza wersja byłaby dość czystym source zaktualizowanym pod najnowsze kompilatory i taka też wersja pojawiałby się jako pierwsza na gicie - już na tym etapie mielibyście dostęp do wszystkiego i mogli pracować nad jakimiś swoimi ulepszeniami, z którymi później moglibyście zgłosić się do nas lub nie.

Dodatkowo osoby, które reprezentują jakiś poziom treści zamieszczanych na forum mogłyby na stałe przyłączyć się do projektu i realizować go razem z nami.

Tak, ale na tym forum może max 3 osoby wiedzą czym jest git, oraz jak klonować i pushować xD
(Przez strone się też da, ale to jest głupota)

Ja jestem, za i w sumie raczej to by zmniejszyło ilość "developerów" którzy resselują fixy z neta. A tego resselować nikt raczej nie będzie bo by tez resselowali terenzo i paszke czyż nie?

3 godziny temu, Kreton napisał:

Nie mam zdania, bo w sumie dając im gotową podstawke wjeżdża instant więcej gówno serwerów, które poupadają. Ludzi grających w metina jest coraz mniej szkoda ich jeszcze bardziej odstraszać, no ale reselerów to jebać turkami. 😦

@Kreton +1

Ja nie siedzę w tym długo i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego.

a z resselem nic nie zrobicie, ktoś weźmie gotowca, lekko przerobi i będzie sprzedawał początkującym wciskając co w tych plikach nie zrobił i jak to te pliki nie są zajebiste. 

Ale róbta co chceta! :D

Edited by M4r0
...

I jakie to będzie miało plusy? Na chwilę obecną jeśli ktoś nie ma wiedzy a chce robić serwer musi korzystać z forum i próbować coś samemu robić i uczyć sie, a tak to pobierze sobie takie cos ogarnie jakąś grafikę i bedzie chciał startować z gównem... 

Prawda jest taka, że postawić serwer od zera może każdy. Nawet zwykły laik patrząc na poradniki z neta. Tworząc takie pliki nastawiłbym się na raczej typową podstawę. Takie pliki terenzo na 2020r. I od tych plików niech się ludzie sami uczą poprawy innych rzeczy, czy wgrywania systemów. A resell będzie zawsze.

• I like it! 1

Godzinę temu, Luker napisał:

I jakie to będzie miało plusy? Na chwilę obecną jeśli ktoś nie ma wiedzy a chce robić serwer musi korzystać z forum i próbować coś samemu robić i uczyć sie, a tak to pobierze sobie takie cos ogarnie jakąś grafikę i bedzie chciał startować z gównem... 

To podstawka, a nie gotowy serwer. Jesli ktos bedzię chciał stawiac gotowca to rownie dobrze pobierze gotowe pliki jakiegos serwera. Popatrz na to z drugiej strony, może wtedy tych zabugowanych projektow nie będzie aż tak duzo.

20 minut temu, Asald napisał:

Prawda jest taka, że postawić serwer od zera może każdy. Nawet zwykły laik patrząc na poradniki z neta. Tworząc takie pliki nastawiłbym się na raczej typową podstawę. Takie pliki terenzo na 2020r. I od tych plików niech się ludzie sami uczą poprawy innych rzeczy, czy wgrywania systemów. A resell będzie zawsze.

Każdy kto ma jakies ambicje i tak bedzie się tego uczył, a jesli nie to wezmie gotowca jak nie stad to z innego forum.

• I like it! 2

Co do samego zamysłu - jestem za. Ograniczy to w dużym stopniu pytania zadawane przez początkujących. Ogólnie biorąc, jeżeli ktoś będzie chciał sprzedawać - i tak to zrobi nie ważne czy będzie to "plug and play" czy tylko podstawka z potrzebnymi fixami.

7 godzin temu, Sea napisał:

Co do samego zamysłu - jestem za. Ograniczy to w dużym stopniu pytania zadawane przez początkujących. Ogólnie biorąc, jeżeli ktoś będzie chciał sprzedawać - i tak to zrobi nie ważne czy będzie to "plug and play" czy tylko podstawka z potrzebnymi fixami.

Dla mnie resell jest wtedy, kiedy ktoś kupi jakiś produkt i sprzedaje go dalej, także według mojej definicji udostępnienie czegoś za darmo eliminuje pojęcie resellu.

Jeśli ktoś bierze coś co jest dostępne za darmo w internecie i z premedytacją i świadomością wartości danego produktu sprzedaje go dalej to jest po prostu idiotą, tak samo jak osoba, która to kupi bez uprzedniego sprawdzenia informacji o danym produkcie - i na to faktycznie nikt nic nie poradzi.

• I like it! 2