Jump to content

Paszka

Kompilacja Source na VPS\DEDYK

Recommended Posts

Cześć. Dzięki za poradnik pod FreeBSD 12.x ;) Nie wiem czy działa, ale dziś sprawdzę. :) O co chodzi z tymi plikami pod source 9.x i 12.x? Przecież można to samo wyciągnąć z paczki kraizy.tgz :)

6 minut temu, #!/bin/sh napisał:

Cześć. Dzięki za poradnik pod FreeBSD 12.x ;) Nie wiem czy działa, ale dziś sprawdzę. :) O co chodzi z tymi plikami pod source 9.x i 12.x? Przecież można to samo wyciągnąć z paczki kraizy.tgz :)

To inaczej bym nie robił takich paczek skoro "Można tak samo wyciągnąć z kraizy.tgz"... Od czasu aktualizacji paczki pod nowe kompilatory minęło bardzo dużo czasu więc powodzenia z odpalaniem czystego source na FreeBSD 12.

• I like it! 1

3 minuty temu, Paszka napisał:

To inaczej bym nie robił takich paczek skoro "Można tak samo wyciągnąć z kraizy.tgz"... Od czasu aktualizacji paczki pod nowe kompilatory minęło bardzo dużo czasu więc powodzenia z odpalaniem czystego source na FreeBSD 12.

Ja po jakiejś 3 letniej przerwy wróciłem do metina, do tworzenia privów i edycji klienta/plików, więc nie wiem co tak naprawdę się zmieniło. Dopiero od wczoraj grzebię i się dowiaduje różnych rzeczy :)

@Paszka

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w plikach pod source pod BSD 12.x jest tylko edytowane pod kompilację pod tą wersję czy jeszcze jakieś inne rzeczy typu wywalenie timebomby, startowanie db itd?

Edited by #!/bin/sh

6 minut temu, #!/bin/sh napisał:

@Paszka

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w plikach pod source pod BSD 12.x jest tylko edytowane pod kompilację pod tą wersję czy jeszcze jakieś inne rzeczy typu wywalenie timebomby, startowanie db itd?

Czyste source z usuniętą licencją.

• I like it! 1

@Paszka

Mam pytanie. 

Czy w source coś trzeba edytować, jeśli się ma wyciągnięte z kraizy.tgz aby się source skompilowało? Zamiast te od Ciebie tutaj z tematu? Oczywiście maszyna skonfigurowana wg. poradnika :)

20 minut temu, michalsky394 napisał:

@Paszka

Mam pytanie. 

Czy w source coś trzeba edytować, jeśli się ma wyciągnięte z kraizy.tgz aby się source skompilowało? Zamiast te od Ciebie tutaj z tematu? Oczywiście maszyna skonfigurowana wg. poradnika :)

Na starej wersji FreeBSD nie, na nowej aktualizacje pod nową wersję kompilatora.

W dniu 12.01.2020 o 13:34, Dawid Śmiech napisał:

Widzę, że 9.3, na 9.2 też działa ;pp

No raczej 9.2 od 9.3 zbytnio to się nie różni xD 

3 godziny temu, Pablo Escobar napisał:

do czego jest 

llvm-devel

XD.png.953e4df6fa9c84835f6c9d812e535fc3.png

bo nie wchodzi mi na 12 :< 

Wejdź do /etc/pkg edytuj tam plik FreeBSD.conf

znajdziesz linijkę taką jak

Hidden Content

Give reaction to this post to see the hidden content.

zamień na:

Hidden Content

Potem ponownie wpisz komendę do instalacji:

Hidden Content

• I like it! 3